Śmiłowickie Wilki, hodowla Owczarków Niemieckich, Owczarki Niemieckie

2013

 

09 listopada 2013 r.
Wystawa w Kielcach.

Wystawa w Kielcach o randze międzynarodowej odnotowała się w naszej hodowli jako bardzo udana. Nasz młody reproduktor HIRO Śmiłowickie Wilki (HOMAR dei Colli di Uzzano & ANUSHKA Śmiłowickie Wilki) zwyciężył w klasie użytkowej oraz otrzymał CWC i res. CACIB w porównaniu ze zwycięzcami pozostałych klas.

Z kolei nasza najmłodsza wychowanka w hodowli, suczka długowłosa FIBI Śmiłowickie Wilki (PEPE vom Kuckucksland & BRITNEY Śmiłiowickie Wilki) zaprezentowała się w klasie szczeniąt, gdzie uzyskała wysokie 2 miejsce.

 

2 listopada 2013 r.
Körung.

W dniu dzisiejszym nasza suczka FLER zaliczyła dożywotnią niemiecką licencję hodowlaną Kkl - Lbz.  Natomiast nasz młody reproduktor - HIRO Śmiłowickie Wilki (wnuk FLER) zaliczył niemiecką licencję hodowlaną - Kkl. na lata 2014-2015.

 

6 października 2013 r.
Wystawa Rybnik.

Dziś na Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Rybniku (sędzia Pan Abłamowicz) zaprezentowała się suczka długowłosa - ORINOKO Śmiłowickie Wilki (o: VA1 Ober vom Bad-Boll, m: FLER Redstar), pochodząca z naszej hodowli osiągając poczwórne zwycięstwo, w swojej klasie - tytuł Zwycięzcy Młodzieży, Najlepszego Juniora w Rasie, Zwycięzcy Rasy oraz IV miejsce w ogólnej klasyfikacji I gr. Best in Show w kategorii wszystkich zwycięzców poszczególnych ras. Gratulacje dla jej właściciela Darka.

 

22 czerwca 2013 r.
Körung i wystawa w Świerklańcu.

W dniu wczorajszym, w przeddzień wystawy w Świerklańcu pies z naszej hodowli BUMER Śmiłowickie Wilki (o. Bix von Arlett, m. FLER Redstar) zaliczył niemiecką licencję hodowlaną! Ogromne brawa dla Natalii Jakubiec, przewodnika i właściciela.

W sobotę, na Krajowej Wystawie Owczarków Niemieckich po raz piąty pięknie zaprezentowała się nasza długowłosa suczka ORINOKO Śmiłowickie Wilki (o. VA1 Ober vom Bad-Boll, m. IPO1 FLER Redstar) zdobywając najwyższą lokatę - pierwszą w klasie szczeniąt. Jest to już jej czwarte zwycięstwo w tym sezonie! Gratulacje i podziękowanie dla Darka, jej właściciela.

Nasz pies HIRO Śmiłowickie Wilki, również odnotował swój sukces, zajął wysokie trzecie miejsce w klasie juniorów, w doborowej stawce 7 młodych samców.

 

19 maja 2013 r.
Wystawa Bytom.

W dniu dzisiejszym pieski z naszej hodowli odniosły kolejny sukces wystawowy na Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Bytomiu.

HIRO, nasz młody pies (syn ANUSHKI oraz Vice Zwycięzcy Świata Młodzieży 2009 - Homara dei Coli di Uzzano) zajął w swojej kategorii wiekowej pierwsze miejsce.

ORINOKO, suczka długowłosa (córka FLER oraz Zwycięzcy Świata 2010 Obera vom Bad-Boll) zajęła pierwsze miejsce, uzyskując tym samym po raz drugi tytuł najlepszego szczenięcia w rasie. Jest to jej trzecie z kolei zwycięstwo oraz wyróżnienie.

Jesteśmy bardzo dumni z naszej młodziutkiej suni, będącej potwierdzeniem naszej owocnej pracy hodowlanej oraz jednocześnie bardzo wdzięczni jej właścicielowi - Darkowi za jego bardzo ważny udział w rozwoju tej wybitnie obiecującej na przyszłość suczki.

 

01 maja 2013 r.
Szczenięta.

W kwietniu narodziły się w naszej hodowli kolejne szczenięta. Szczegółowe informacje w dziale - na sprzedaż.

 

04 marca 2013 r.
Prześwietlenie Hiro.

Kolejny potomek pokolenia naszej suki hodowlanej FLER - pies HIRO Śmiłowickie Wilki (syn Vice Zwycięzcy Świata Młodzieży - Homara dei Colli di Uzzano oraz ANUSHKI Śmiłowickie Wilki) został prześwietlony w kierunku dysplazji stawów łokciowych i biodrowych w Niemczech. Wynik: HD-normal, ED-normal (najlepszy - bez dysplazji)!

 

2012

 

11 grudnia 2012 r.
Egzaminy.

W dniu 9 grudnia w Zabrzu nasza młoda suczka Smartie vom Zellwaldrand zaliczyła egzamin na psa obronnego I stopnia - IPO1. Natomiast ORLA Tensor zaliczyła egzamin BH. Sędziował pan Leszek Salamon.

 

27 października 2012 r.
Smartie - Zwyciężczynią Juniorów.

Na Krajowej Wystawie Owczarków Niemieckich w Czchowie w klasie juniorów nasza suczka Smartie (córka Quattro von der Partnachklamm i Melindy vom Niemberger Eck) pokonała 9 suk w konkurencji i zajęła I miejsce, uwieńczając tym wspaniałym zwycięstwem cały udany tegoroczny sezon wystawowy. Sędziował pan Hans Peter Fetten (SV).

W tej samej klasie zaprezentowaliśmy również naszą drugą piękną w ocenie sędziego suczkę - Britney (córka Bixa von Arlett i FLER Redstar), pochodzącą z naszej hodowli, która jest owocem naszej pracy hodowlanej. Britney ostatecznie zajęła wysokie V miejsce, zdobywając jednocześnie duże uznanie w oczach sędziego.

Obydwie nasze młode suki otrzymały wspaniały opis, potwierdzając tym samym swoją wysoką jakość i potencjał hodowlany na przyszłość.

 

04 sierpnia 2012 r.
Egzamin BH!

Nasze suczki SMARTIE i BRITNEY oraz BUMER (brat miotowy BRITNEY, wł. Natalia Jakubiec) zaliczyły egzamin BH, sędziował Pan Jan Lenard (Międzynarodowy Sędzia Kynologiczny).

Egzamin ten składa się z części ćwiczeń z zakresu posłuszeństwa psa, jak również z części, w której pies poddany zostaje testowi zachowań socjalnych.

Nasze młode suczki wykazały zarówno posłuszeństwo na wysokim poziomie, jak i pełną socjalizację.

Jest to pierwszy, bardzo istotny krok w kierunku dalszego szkolenia i uzyskiwania kolejnych sukcesów na drodze do pełnego wyszkolenia owczarka niemieckiego.

Egzamin BH jest absolutną nowością w Polsce i stawia kolejne, trudne wyzwanie dla rasy Owczarka Niemieckiego.

Warto również, podkreślić, iż wymóg ten został wprowadzony w Polsce od stycznia b.r. dostosowując wyszkolenie rasy do stosowanych już zasad w Niemczech.

 

01 sierpnia 2012 r.
Mamy szczenięta!

W naszej hodowli narodził się kolejny miot, 1 piesek i 2 suczki. Rodzicami są: VISUM Tensor oraz ANUSHKA Śmiłowickie Wilki.

 

16 lipca 2012 r.
Prześwietlenia w Niemczech.

Otrzymaliśmy z Niemiec kolejne wyniki badań stawów biodrowych i łokciowych w kierunku dysplazji naszych młodych suk w hodowli!

BRITNEY Śmiłowickie Wilki - HD-normal, ED-normal (bez dysplazji - wynik potwierdzający najlepsze stawy biodrowe i łokciowe)!
ORLA Tensor - HD-fast normal, ED-normal (bez dysplazji).

Oprócz naszej suczki Britney został także potwierdzony w Niemczech wynik "bez dysplazji" jej miotowego brata - BARI Śmiłowickie Wilki - HD-normal, ED-normal.

To już trzeci potomek naszej suki hodowlanej FLER ze zbadanymi w Niemczech stawami biodrowymi i łokciowymi z najlepszym z możliwych do uzyskania wynikiem bez dysplazji.

 

10 czerwca 2012 r.
Wystawa w Rybniku.

Smartie vom Zellwaldrand wybiegała swój kolejny sukces wystawowy, tym razem na Krajowej Wystawie Owczarków Niemieckich w Rybniku u sędziego SV - pana Johanna Mayera. Po raz drugi została wyróżniona w stawce bardzo dobrych 24 suk, zajmując w konkurencji ostatecznie VI miejsce w ścisłej czołówce i potwierdzając tym samym swoją wysoką jakość w rasie.

W klasie młodzików został również, pokazany nasz piesek HIRO Śmiłowickie Wilki, który uplasował się na III miejscu z oceną wybietnie obiecującą.

 

05 czerwca 2012 r.
Testy psychiczne.

W dniu dzisiejszym trzy najmłodsze suczki w naszej hodowli doskonale zaliczyły testy psychiczne, które oceniał Międzynarodowy Sędzia Kynologiczny - p. Leszek Salamon. W próbach testów psychicznych oceniana jest odporność na strzały, ostrość oraz poziom twardości i usposobienie psa. Według tych kryteriów, jak również po spełnieniu innych bardzo ważnych warunków (wynik z dysplazji, wyszkolenie, ocena z wystaw) owczarki niemieckie zostają zakwalifikowane do hodowli. Najlepiej na testach psychicznych wypadła BRITNEY Śmiłowickie Wilki, która zaliczyła 15 pkt na 15 możliwych punktów do zdobycia. Smartie vom Zellwaldrand otrzymała 13 pkt, a najmłodsza z nich ORLA Tensor - 14 pkt., co zasługuje na szczególne uznanie jej predyspozycji psychicznych z powodu stosunkowo młodego jeszcze wieku.

 

20 maja 2012 r.
Prześwietlenie Smartie i wystawa w Jaworzu.

Znamy już wyniki niemieckich badań w kierunku dysplazji stawów biodrowych i łokciowych naszej suczki Smartie vom Zellwaldrand (córki Vice Zwycięzcy Świata 2011 Quattro von der Partnachklamm i Melindy vom Niemberger Eck) - HD-fast normal, ED-normal.

W sobotę, na II Krajowej Wystawie Owczarków Niemieckich w Jaworzu suczka pochodząca z naszej hodowli - BURGA Śmiłowickie Wilki (córka BIXA von Arlett i FLER Redstar), będąca własnością Kasi Gierczak wspaniale zaprezentowała się w klasie młodzieży, zdobywając duże uznanie u sędziego i ogólny podziw wśród wystawców. Wywołana na I pozycji ostatecznie zakończyła konkurencję, jako II suczka w stawce. Cieszymy się bardzo i gratulujemy właścicielce!

Na tej samej wystawie, w klasie szczeniąt została pokazana również nasza druga suczka, z ostatniego miotu - HEBE Śmiłowickie Wilki, która zajęła III lokatę z oceną wybitnie obiecującą. Tomkowi, opiekunowi i współwłaścicielowi naszej najmłodszej Hebuni, życzymy dalszej owocnej pracy z tak temperamentną sunią.

 

04 maja 2012 r.
Sukcesy wystawowe.

Nasz najmłodszy piesek HIRO Śmiłowickie Wilki (syn Vice Zwycięzcy Świata młodzieży HOMARA dei Colli di Uzzano i ANUSHKI Śmiłowickie Wilki) został zwycięzcą klasy szczeniąt na jednej z najbardziej prestiżowych wystaw owczarków niemieckich w sezonie - Wrocław 29.04.2012; sędziował pan Joachim Stiegler. Jego miotowa siostra HEBE Śmiłowickie Wilki uplasowała się w tej samej kategorii wiekowej na 4 lokacie, tuż po swoich wcześniejszych debiutach wystawowych, gdzie zajmowała 2x I miejsce (KWPR Częstochowa, MWPR Opole).

Na tej samej wystawie w klasie młodzieży nasza suczka - Smartie vom Zellwaldrand (córka Vice Zwycięzcy Świata Quattro von der Partnachklamm i Melindy vom Niemberger Eck) zajęła wysoką 7 lokatę w stawce 25 suk, przyznaną przez sędziego (SV) pana Norberta Wettlaufer.

 

24 marca 2012 r.
Nowy miot w naszej hodowli .

W połowie kwietnia oczekujemy narodzin naszego kolejnego miotu! Ojcem szczeniąt zostanie Zwycięzca Świata 2010 roku - VA1 Ober vom Bad-Boll. Matką szczeniąt zostanie po raz trzeci nasza suka - FLER Redstar. Szczegóły w dziale - NA SPRZEDAŻ.

 

« wstecz